Wiadomości

Myślał, że się uda dojechać

Data publikacji 29.09.2020

W godzinach nocnych mundurowi zatrzymali kierującego audi, który na ulicy Hallera popełnił wykroczenie. W czasie kontroli okazało się kierujący jest pijany. Teraz odpowie za wykroczenie i przestępstwo.

Wczoraj po godzinie 23:00 na ulicy Hallera w Grudziądzu, policjanci z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi w związku z popełnionym wykroczeniem. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec Grudziądza.  Podczas kontroli zachowywał się dziwnie. Policjanci wyczuli unoszący się w pojeździe zapach alkoholu. Kierującego przebadano na policyjnym urządzeniu, które wskazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. To już kolejny kierowca w ostatnich dniach z tak dużą zawartością alkoholu w organizmie.

Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, którego stężenie w organizmie przekracza 0,5 promila jest przestępstwem.

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu, art. 174 sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu lub art. 355 spowodowanie wypadku komunikacyjnego przez żołnierza § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Powrót na górę strony