Wiadomości

Grudziądzka grupa „Speed” wciąż czujna – nietrzeźwi stracili uprawnienia do kierowania

Data publikacji 12.10.2020

Tylko w miniony weekend policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” ujawnili blisko 30 wykroczeń drogowy. Główne „grzechy” kierowców to przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za kierowanie na „podwójnym gazie”. Teraz czeka ich rozprawa sądowa.

Do dwóch lat więzienia grozi kierującym, którzy w miniony weekend prowadzili swoje pojazdy na „podwójnym gazie”.  Pierwszego z nich policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” zatrzymali w sobotę (10.10.20) w miejscowości Okonin. Tuż po godzinie 8:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem 59-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego. W trakcie rozmowy z kierującym mundurowi poczuli zapach alkoholu. Przebadali go na policyjnym urządzeniu, które wskazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Natomiast w niedzielę (11.10.20) tuż po godzinie 12:00 w miejscowości Nowa Wieś mundurowi zatrzymali do kontroli 40-letniego mieszkańca Grudziądza, który kierował volkswagenem. I w tym przypadku „policyjny nos” nie zawiódł. Policyjne urządzenie wskazało 1,20 promila alkoholu w organizmie.

Obojgu kierującym funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Również w niedzielę (11.10.20) tuż po godzinie 14:00 na ulicy Portowej w Grudziądzu zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego grudziądzanina, który kierował motocyklem Kawasaki. W tym przypadku policjanci ujawnili, że grudziądzanin nie posiada prawa jazdy na motocykl. Mundurowi na 21-latka nałożyli mandat karny za brak wymaganej kategorii prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, motocykl został odholowany na parking strzeżony.

  • Policjant z mężczyzną stoi obok volkswagena
  • Nieoznakowany radiowóz bmw
  • Na drodze gruntowej policjant obok samochodów bmw i volkswagen
  • Policjant kontroluje motocyklistę
  • Motocykl Kawaski