Wiadomości

Dzieci z Przedszkola Miejskiego „Lotnisko” na wycieczce u policjantów

Data publikacji 23.06.2022

Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą podczas nadchodzących wakacji, jak prawidłowo poruszać się po drogach, chodnikach, ścieżkach rowerowych – między innymi o tych tematach opowiadali grudziądzcy policjanci na spotkaniu z dziećmi z Przedszkola Miejskiego „Lotnisko”.

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Grudziądzu gościła dzieci z Przedszkola Miejskiego „Lotnisko”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

Jak i gdzie przechodzić przez jednię, którędy poruszać się po drodze gdy nie ma chodnika, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe – między innymi tego dowiedziały się dzieci od st. sierż. Sebastiana Szulereckiego, na co dzień pracującego w grudziądzkiej „drogówce”. Funkcjonariusz zaprezentował również sprzęt jakiego używa w swojej pracy.

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej opowiedziały dzieciom o zasadach jakimi powinny się kierować w trakcie nadchodzących wakacji. Poruszyły bardzo ważny temat jakim jest bezpieczeństwo na wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.

mł. asp. Łukasz Kowalczyk

  • Dzieci przy motocyklu służbowym
  • Dzieci z policjantem Ruchu Drogowego
  • Dzieci z policjantami w jednostce policji
Powrót na górę strony