Wiadomości

Policjanci zabezpieczali wyścig kolarski

Data publikacji 08.08.2022

W Grudziądzu odbyło się „IX Kryterium Uliczne o Puchar Prezydenta Grudziądza i Sponsorów”. W zabezpieczeniu zawodów brali udział grudziądzcy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników. Funkcjonariusze nadzorowali przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

Przedsięwzięcie tego rodzaju jest sporym wyzwaniem dla wszystkich służb. Jest ono podwójne jeśli impreza odbywa się w okresie największego ruchu na grudziądzkich drogach. W zapewnieniu bezpieczeństwa na grudziądzkich drogach policjantów wspierali strażacy oraz strażnicy miejscy.

Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach i wskazywały kierowcom objazdy. Podczas przejazdu kolumny wyścigu dbały m. in. o to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię.

Prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie wyścigu przez grudziądzkich policjantów, współpraca z organizatorem i innymi służbami sprawiły, że w czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

mł. asp Łukasz Kowalczyk

  • Policjant w trackie zabezpieczenia wyścigu
  • Policjant kierujący ruchem
  • kolarze na trasie wyścigu
Powrót na górę strony