Podsumowanie krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi, korzystając z tych informacji niemal codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.
Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.
Warto podkreślić, że przez to innowacyjne narzędzie każdy człowiek, ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących na naszej ulicy, ale nie tylko. Następnie Policja te sygnały weryfikuje. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdują się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli. Dzięki takiej współpracy z mieszkańcami miasta i powiatu możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.
Na dzień 25.05.2023 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci odnotowali 274 zgłoszenia mieszkańców. Potwierdzili łącznie 132 przypadki, z czego 49 zgłoszeń potwierdzonych to zgłoszenia o statusie potwierdzone przekazane poza Policję, 76 zgłoszeń potwierdzonych zostało wyeliminowanych, natomiast przy 7 trwają czynności do pomyślnego rozwiązania wskazanego problemu. Nie potwierdzono 112 zgłoszeń, 10 zakwalifikowano jako „Żart lub Pomyłka”, a w przypadku 20 w dalszym ciągu trwa ich weryfikacja.
Zdecydowana większość zgłoszeń przypada na kategorie związane z „nieprawidłowym parkowaniem” – 77 zgłoszeń, „przekraczaniem dozwolonej prędkości” – 43 zgłoszenia, a także „niewłaściwą infrastrukturą drogową” – 42 zgłoszenia i „spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych” – 41 zgłoszeń.
Należy zwrócić uwagę na znaczną liczbę zgłoszeń związanych z niewłaściwą infrastrukturą drogową, gdzie potwierdzono problemy z ubytkami na jezdni we wskazanych na KMZB lokalizacjach. Uprzejmie dziękujemy Państwu za sygnalizowanie problemy, jednocześnie informujemy, że trwają czynności do rozwiązania owych problemów we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich.
Przypominamy
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk