Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły w grudziądzkich szkołach

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu od początku roku szkolnego prowadzą cykl spotkań z młodzieżą szkolną. Podczas wykładów omawiają z dziećmi bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Starsza młodzież poznaje przepisy które regulują ich odpowiedzialność prawną.

Funkcjonariusze grudziądzkiej komendy na co dzień pracujący w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej od początku września intensywnie pracują z młodzieżą.  Asp. Monika Miękiszak i sierż. sztab. Łukasz Rosada omawiają z najmłodszymi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły. W ramach trwającej przez cały wrzesień corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” wskazują najmłodszym zagrożenia na jakie są narażone. Przestrzegają również przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktami z osobami obcymi.

W starszych klasach, oprócz tematyki związanej z bezpieczeństwem na drodze, policjanci dyskutują z młodzieżą na temat zagrożeń płynących z nieprawidłowego korzystania z internetu oraz o odpowiedzialności prawnej z tym związanej. Szeroko omawiają poszczególne czyny karalne oraz kary jakie za nie mogą grozić.

Spotkania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” będą trwać do końca września.

 

  • policjanci w trakcie wykładu z dziećmi
  • policjanci w trakcie wykładu z dziećmi
  • policjantka w trakcie wykładu z dziećmi
  • policjantka w trakcie wykładu z dziećmi
  • policjantka z dziećmi
Powrót na górę strony