Wiadomości

Działania grudziądzkich policjantów w okresie Święta Zmarłych

Data publikacji 31.10.2023

Od początku weekendu do najbliższego czwartku grudziądzcy policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Aby przeżyć te dni spokojnie i bezpiecznie, zwracamy się do Państwa z apelem o rozwagę – w szczególności apel kierujemy do kierowców i do osób odwiedzających groby najbliższych.

W poprzedzającym to święto okresie odwiedzamy groby swoich bliskich. W ciszy, spokoju i zadumie, porządkujemy miejsca ich spoczynku. Niestety te chwile może zakłócić nam ktoś, kto odwiedził cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.

Policjanci prewencji i kryminalni (również patrole nieumundurowane) będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców, szczególnie w okolicach nekropolii.

Policjanci z drogówki będą przede wszystkim pomagać w sprawnym dojeździe do cmentarza. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, będą kierowali ruchem. Konsekwentnie i w zdecydowany sposób będą reagować na każde wykroczenie w ruchu drogowym godzące w bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Zwrócą szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się pojazdy, trzeźwość kierowców, a także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci.

autor: asp. Łukasz Kowalczyk

  • policjanci w trakcie obchodu cmentarza
  • policjantka czuwająca nad ruchem pojazdów
  • policjant czuwający nad ruchem pojazdów
  • radiowóz przy cmentarzu
  • radiowóz przy cmentarzu
Powrót na górę strony