Wiadomości

Podsumowanie działań związanych z obchodami Święta Zmarłych

Data publikacji 03.11.2023

Od poniedziałku do czwartku trwały działania grudziądzkich policjantów związane z obchodami Święta Zmarłych. Funkcjonariusze czuwali nad tym, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na groby najbliższych.

W ramach czterodniowych działań grudziądzcy policjanci skupiali się przede wszystkim na upłynnianiu ruchu w rejonach cmentarzy. W miejscach gdzie występowały utrudnienia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ręcznie kierowali ruchem drogowym. Przyjezdni mogli liczyć na pomoc w znalezieniu dostępnego parkingu.

W trakcie nadzoru nad ruchem policjanci skontrolowali 433 kierujących. 122 z nich popełniło wykroczenia drogowe. Głównie były to przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowe zachowania wobec pieszych oraz nieprawidłowe parkowania.

Policjanci ujawnili również 9 pieszych, którzy popełnili wykroczenia polegające na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

W okresie działań na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu odnotowaliśmy 34 zdarzenia drogowe. 33 kolizje i jeden wypadek drogowy.  

Wzorem lat ubiegłych największe utrudnienia w ruchu drogowym występowały na ulicach bezpośrednio przylegających do grudziądzkiego cmentarza. Utrudnienia te wynikały głównie z tego, że kierowcy nie stosowali się do zmiany organizacji ruchu oraz parkowali swoje pojazdy w sposób utrudniający ruch.

autor: asp. Łukasz Kowalczyk

  • policjant w trakcie nadzoru nad ruchem
  • policjant kierujący ruchem
  • policjant w trakcie nadzoru nad ruchem
Powrót na górę strony