Wiadomości

Poważny wypadek na przejściu dla pieszych

Grudziądzcy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności poważnego wypadku, do którego doszło w piątek. Kierujący samochodem osobowym potrącił dwoje nastolatków na oznakowanym przejściu dla pieszych, którzy z poważnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

W piątek (03.11.2023) tuż po godzinie 17.30 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Konstytucji 3 Maja w Grudziądzu. Natychmiast skierował na miejsce załogi ruchu drogowego, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

Policjanci ustalili, że 51-letni kierujący samochodem osobowym dacia potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie osoby. 17-latek i 16-latka trafili z ciężkimi obrażeniami do szpitala. Kierowca był trzeźwy. W związku ze spowodowaniem wypadku drogowego policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia.

Czynności na miejscu wypadku trwały kilka godzin. Zostały wykonane między innymi oględziny miejsca wypadku oraz pojazdu biorącego udział w zdarzeniu.

Po raz kolejny zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować.

autor: asp. Łukasz Kowalczyk

Powrót na górę strony