Wiadomości

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania policjanta z seniorami

Data publikacji 07.11.2023

Policjant z grudziądzkiej komendy policji uczestniczył w zajęciach wykładowych pt. „Wiedza obywatelska”, w których udział wzięli grudziądzcy seniorzy. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

W poniedziałek (06.11.2023) policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej sierż. sztab. Łukasz Rosada wziął udział w zajęciach z uczestnikami Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu. W spotkaniu, które odbyło się w grudziądzkiej Marinie przy. ul. Portowej wzięło udział 85 osób.

Policjant przekazał seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ” czy „na administratora”. Zwrócił uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Omówił również zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniorów w ruchu drogowym, w tak trudnych warunkach jakie aktualnie panują na drogach.

Na koniec policjant zaprezentował zebranym aplikację Moja Komenda oraz wizerunki i dane kontaktowe do ich dzielnicowych.

autor: asp. Łukasz Kowalczyk

  • Policjant z uczestnikami spotkania
  • policjant w trakcie wykładu
  • policjant w trakcie wykładu
  • policjant podpisujący indeks uczestnika
Powrót na górę strony