Wiadomości

Debata społeczna „Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 15.11.2023

Policjanci z Grudziądza zorganizowali debatę społeczną dla mieszkańców Gminy Gruta. Tematem spotkania były oszustwa, na które narażone są najczęściej osoby starsze. W spotkaniu udział wzięło blisko 40 osób.

Wczoraj (14.11.2023) w siedzibie Gminy Gruta odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu insp. Tomasza Lubiejewskiego. Dowódca grudziądzkich policjantów przywitał zebranych. Na debacie obecni byli: Wójt Gminy Gruta Pan Waldemar Kurkowski, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grucie Pani Monika Wróbel, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie Pani Sylwia Jaszewska, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrówce Królewskiej Pani Katarzyna Dudek oraz około 40 mieszkańców gminy.

Spotkanie rozpoczął asp. Łukasz Kowalczyk, który omówił plan debaty społecznej i przedstawił zebranym prelegentów. Tematykę oszustw zaprezentowała mł. asp. Iwona Czarnecka detektyw Wydziału do Wali z Przestępczością Gospodarczą. Omówiła słuchaczom prezentację przestawiającą zagadnienia związane z oszustwami, na które mogą być narażeni. Oszustwo „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na inkasenta”, te i inne metody zostały wymienione w trakcie spotkania.

W dalszej kolejności st. post. Michał Gawarkiewicz przedstawił informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Prezentacja jaką zebrani mieli okazję obejrzeć, krok po kroku wskazywała jak prawidłowo korzystać z tych narzędzi.

W trakcie spotkania obecny był też kom. Robert Szablewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, który służył pomocą w ramach szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze.

Na koniec spotkania goście wypełnili ankiety ewaluacyjne.

  • Komendant w trakcie przywitania zebranych
  • komendant w trakcie przywitania zebranych
  • komendant w trakcie przywitania zebranych
  • prelegenci i uczestnicy debaty na sali plenarnej urzędu Gminy Gruta
  • uczestnicy debaty na sali plenarnej urzędu Gminy Gruta
  • prelegenci i uczestnicy debaty na sali plenarnej urzędu Gminy Gruta
Powrót na górę strony