Wiadomości

Nadchodzi zima - pamiętajmy o bezdomnych

Policjanci z grudziądzkiej komendy sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. W codziennej służbie będą reagować na osoby przebywające w koczowiskach i kierować ich do miejskiej ogrzewalni. Ujemna temperatura to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny – poinformuj służby o osobach narażonych na niebezpieczeństwo.

Zima zbliża się wielkimi krokami. Temperatury w nocy już oscylują w okolicy zera. Takie warunki połączone z brakiem ciepłego i suchego miejsca schronienia to duże niebezpieczeństwo.

Policjanci z Grudziądza będą systematycznie sprawdzać pustostany, altany, parki i inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Patrole policyjne wspólnie ze strażą miejską przez cały okres zimowy będą szczególnie wyczulone na osoby, które mieszkają na ulicy. Będą wskazywać miejsca noclegowe oraz punkty wydawania posiłków i odzieży potrzebującym. 

Apelujemy do wszystkich mieszkańców: nie bądźmy obojętni, informujmy poprzez numer 112, o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie lub zamarznięcie. Jeden taki telefon może uratować życie. Przypominamy również, że informację o osobie bezdomnej, która nie wymaga nagłej pomocy można zgłosić również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie wskazując dokładnie jego lokalizację. Każdy taki sygnał będzie sprawdzany przez policjantów.

autor: asp. Łukasz Kowalczyk

 

Powrót na górę strony