Wiadomości

Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej, był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania

34-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej przez grudziądzkich policjantów. Mężczyzna prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Kierował pomimo cofniętych uprawnień i był poszukiwany listem gończym.

Wczoraj (20.11.2023) o godzinie 18.15 policjanci z grudziądzkiej "drogówki" podjęli do kontroli na bramkach autostradowych osobowe volvo. Kierujący nim 34-letni mieszkaniec Zielonej Góry w trakcie legitymowania podał policjantom fałszywe dane osobowe. Dopiero po zweryfikowaniu jego tożsamości okazało się, że jest osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary za poprzednie przewinienia.

Dodatkowo funkcjonariusze w trakcie czynności wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone na miejscu kontroli wykazało ponad 1.3 promila w wydychanym powietrzu.

Jak się później okazało nie miał też prawa kierować pojazdem. Jego uprawnienia zostały cofnięte w związku z wcześniejszymi czterema przypadkami kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego do grudziądzkiej jednostki policji, skąd trafi do aresztu.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, co jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

autor: asp Łukasz Kowalczyk

Powrót na górę strony