Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za 2023 rok
Początek nowego roku to czas podsumowań i analiz. Grudziądzcy policjanci sprawdzili zatem, jakie zagrożenia w 2023 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy miasta i powiatu. Podliczyli liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowali je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.
W okresie od 01 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. mieszkańcy nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 761 zgłoszeń, z czego najwięcej, 206 dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Internauci zgłosili również 114 przypadków spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, 112 miejsc gdzie dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości oraz 88 nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły głównie występowania dzikich wysypisk śmieci, złej organizacji ruchu czy grupowania się młodzieży i aktów wandalizmu.
W wyniku weryfikacji zgłoszeń policjanci wyeliminowali łącznie 283 występujące problemy, 24 zostały przekazane do realizację do innych instytucji, a aż 404 okazały się niepotwierdzone.
Grudziądzcy policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
autor: asp. Łukasz Kowalczyk