Wiadomości

Policjantki w szkole na Strzemięcinie .

Data publikacji 17.06.2010

Niestety zjawisko agresji obecne jest w szkołach od dawna.
Źródeł agresji nie należy poszukiwać tylko w szkole. Jest ona obecna na każdym
kroku. Czasami uczeń spotyka się z nią już od najmłodszych lat w rodzinie, na
ulicy, czy w ...

Niestety   zjawisko agresji obecne jest w szkołach od dawna.  Źródeł agresji nie należy poszukiwać tylko w szkole. Jest ona obecna na każdym kroku.  Czasami   uczeń spotyka się z nią już od najmłodszych lat w rodzinie, na ulicy, czy w mediach. Widząc takie zachowania dziecko przenosi je na rówieśników, zwierzęta, nie rzadko na  zabawki i przedmioty. Czasami także obiektami agresywnych zachowań stają się osoby dorosłe.
Nierzadko dzieci są ofiarami przemocy i stąd rodzi się bunt, chęć odwetu. Agresywne zachowania uczniów mogą być także spowodowane niezaspokojonymi potrzebami fizycznymi i psychicznymi takimi jak brak poczucia bezpieczeństwa, niedowartościowanie, odrzucenie przez rodzinę, szkołę, grupę rówieśniczą. 
Również filmy, gry komputerowe, czy też bajki dla najmłodszych przepełnione są przemocą, a dziecko nie rozróżniając fikcji od rzeczywistości buduje w sobie błędny obraz, sąd o świecie, w którym żyje. Dlatego też zaczynają rozwiązywać swoje problemy stosując przemoc i jeżeli poprzez takie zachowania uda im się realizować cele, będą stosować przemoc zawsze. Nie można do tego dopuścić.







 
Aby w jakiś sposób wymierny przełamać agresywne zachowania uczniów szkoła w swych działaniach    nie może być osamotniona. 

Każdy dorosły człowiek powinien reagować na złe zachowania dzieci i młodzieży w każdym miejscu.  


W szkołach prowadzone  są zajęcia edukacyjne w zakresie profilaktyki. Bardzo często w tych zajęciach uczestniczą policjanci.  Jak co roku w Szkole Podstawowej Nr 7 na Strzemięcinie ,  2 czerwca rozpoczął się Tydzień Przeciwdziałania Agresji. Dzisiaj / 2 czerwca / w  dwóch spotkaniach z uczniami uczestniczyły policjantki. Dzieci z klas II i III  bardzo żywo reagowały na informacje mundurowych.  Zadawały wiele pytań.  Uczniowie klas IV do VI  z uwagą wysłuchali zasad odpowiedzialności prawnej,   które niebawem , po ukończeniu 13 lat,  będą ich dotyczyć.  Wielu z nich nie miało tej wiedzy i nie zdawało sobie sprawy   z konsekwencji prawnych pewnych , swoich  zachowań. 
 
W spotkaniach uczestniczyło 210 uczniów.
 
Powrót na górę strony