" Czy to musiało się tak skończyć...." ? Kolejny spektakl profilaktyczny dla młodzieży .
" Czy to musiało się tak skończyć…” ?
To już czwarty spektakl profilaktyczny
przygotowany przez grudziądzkich
policjantów, pracowników Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Centrum
Profilaktyki i Terapii, Poradni ...
" Czy to musiało się tak skończyć…” ? To już czwarty spektakl profilaktyczny przygotowany przez grudziądzkich policjantów, pracowników Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Centrum Profilaktyki i Terapii, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz Centrum Kultury Teatr.
Dzisiaj / 30 maja / po raz czwarty w grudziądzkim teatrze odbyło się przedstawienie poruszające ogromny problem występujący , niestety także wśród młodzieży - gry hazardowe. Pod kierunkiem reżysera Zbigniewa Kulwickiego licealiści i gimnazjaliści poprzez scenę starają się edukować swoich kolegów. Młodzi ludzie borykający się z różnymi problemami nie zawsze chcą o nich mówić z dorosłymi, a wykłady fachowców często trafiają w próżnię. Stąd pomysł, aby w ciekawy i niebanalny sposób poruszać ważne problemy i prowokować dyskusje. Spektakle profilaktyczne, poprzez wzbudzanie emocji, pokazują młodym ludziom, do jakich konsekwencji mogą prowadzić z pozoru niewinne działania i brak świadomości negatywnych konsekwencji zachowań uznawanych za ryzykowne.
Grupa aktorów amatorów stworzyła dotąd trzy przedstawienia: „Stop przemocy” – dotyczące agresji wśród młodych ludzi, ”Cyberprzemoc” traktujący o przemocy w Internecie i „Nie biorę.” - poświęcony narkomanii. Tegoroczna premiera dotyka innego równie ważnego tematu mianowicie uzależnienia od hazardu. Spektakl to historia młodego chłopaka, który nie zważając na konsekwencje uzależnia się od gier hazardowych. Poker, zakłady bukmacherskie, „jednoręki bandyta” niezauważalnie wciągają go do tego stopnia, że miłość, przyjaźń i inne wartości przestają się dla niego liczyć. Traci oddanego przyjaciela i ukochaną dziewczynę, a jedynym jego celem staje się zdobycie pieniędzy aby grać dalej.
Jak się skończy jego historia? Najlepiej przekonać się osobiście. Całe przedstawienie to ogromna dawka emocji, dobrze dobrana muzyka i często szokujące sceny, które dobitnie obrazują poruszany temat.
Niebawem spektakl obejrzy 5000 uczniów grudziądzkich szkół .
Opracował :
asp.sztab.S. Lewandowski
Wydział Prewencji