Wiadomości

Takt, spokój, odpowiednie psychologiczne podejście zastępcy dyżurnego asp. Roberta Erdmańskiego uratowało 47 letniego mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo

Data publikacji 07.05.2013

Takt, spokój, odpowiednie psychologiczne
podejście zastępcy dyżurnego asp.
Roberta Erdmańskiego uratowało 47 letniego mężczyznę próbującego popełnić
samobójstwo.
„Bardzo dziękuję za miłą rozmowę,
dotarłem do domu, zrobię ...

 Takt, spokój, odpowiednie psychologiczne podejście  zastępcy dyżurnego asp. Roberta Erdmańskiego uratowało 47 letniego mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo.

„Bardzo dziękuję za miłą rozmowę, dotarłem do domu, zrobię sobie jedzenie  i bardzo przepraszam” – takie słowa usłyszał  zastępca dyżurnego grudziądzkiej jednostki od mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki  czterem rozmowom policjanta z  dzwoniącym mężczyznom  nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło podczas weekendu.  Na telefon alarmowy  grudziądzkiej policji zadzwonił mężczyzna mówiąc, ze chce popełnić samobójstwo, ma wszystkiego dosyć bo ma problemy z komornikiem, nie chciał podać swoich danych , powiedział tylko  swoje imię. Zastępca dyżurnego asp. Robet Erdmański od początku wyczuł, że  może zdarzyć się coś złego. Pierwszą rozmowę prowadził 17 minut.  Po  niej były jeszcze  następne cztery rozmowy. W tym czasie policjanci kryminalni, dzielnicowi ustalali miejsce przebywania mężczyzny. Został wytypowany jeden z mieszkańców Grudziądza. Kryminalni pojechali  do miejsca zamieszkania mężczyzny. W tym czasie mężczyzna zadzwonił  po raz czwarty  ….   z  podziękowaniem do policjanta za to, że z nim rozmawiał. Był spokojny  i umówił się nawet z policjantem na spotkanie  w jednostce policji.  Po paru minutach od tej rozmowy do mieszkania dzwoniącego zapukali kryminalni. Mężczyzna był spokojny, przepraszał za  telefony. Powiedział, że   za radą zastępcy dyżurnego skontaktuje się z komornikiem w sprawie swojego zadłużenia.  Funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe , które zaopiekowało się mężczyzną.

To nie pierwszy raz , gdy na telefon alarmowy grudziądzkiej policji dzwoni osoba informując o  zamiarze popełnienia   samobójstwa. Na szczęście każdą z  nich udaje się przekonać, że zawsze jest wyjście. Spokój odbierającego telefon policjanta,  jego umiejętność prowadzenia takiej rozmowy, przygotowanie psychologiczne powoduje, że ludzie zmieniają swe plany, nawet te samobójcze  i …..      przepraszają na swe zachowania. My policjanci od tego jesteśmy, każdemu staramy się pomóc i mamy ogromną satysfakcję jako ludzie i mundurowi kiedy możemy pomóc osobie, która zamierza popełnić samobójstwo.

 

Powrót na górę strony