Wiadomości

Szkolenie w Grudziądzu dla kierowników rewirów dzielnicowych w zakresie identyfikacji oczekiwań społecznych

Data publikacji 15.10.2008

Już po raz piąty spotkali się policjanci wydziału prewencji KWP w Bydgoszczy z kierownikami rewirów dzielnicowych i funkcjonariuszami nadzorującymi bezpośrednio pracę dzielnicowych. Tym razem w Grudziądzu spotkali się policjanci z ...

Już po raz piąty spotkali się policjanci wydziału prewencji KWP w Bydgoszczy z kierownikami rewirów dzielnicowych i funkcjonariuszami nadzorującymi bezpośrednio pracę dzielnicowych. Tym razem w Grudziądzu spotkali się policjanci z Wąbrzeźna, Świecia, Chełmna i Brodnicy. 
 
Powyższy program obejmuje ważny dla pracy dzielnicowych wycinek realizowanych przez nich zadań w zakresie identyfikacji oczekiwań społecznych nałożonych na „policjanta pierwszego kontaktu”. Zakres tematyczny programu wyodrębnia najistotniejsze pojęcia i systematyzuje wiedzę, którą winien posiadać dzielnicowy (jako realizator) i kierownik rewiru dzielnicowych (jako nadzorujący i inicjujący określone zachowania dzielnicowych) w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w lokalnym środowisku.

Celem głównym zajęć jest podniesienie poziomu jakości realizowanych zadań przez kierowników rewirów dzielnicowych, osób nadzorujących bezpośrednio pracę dzielnicowych oraz wszystkich dzielnicowych, szczególnie w zakresie:

  • kreowania wśród policjantów zachowań prospołecznych, w tym pomocowych,
  • właściwej identyfikacji zagrożeń i oczekiwań społecznych,
  • pozyskiwania partnerów w celu wspólnego przeciwdziałania zagrożeniom dla bezpieczeństwa publicznego,
  • aktywizacji działań prewencyjnych powodujących ograniczanie liczby zdarzeń przestępczych oraz zmniejszenia obaw społecznych,
  • możliwości pozyskiwania zasobów kadrowo - sprzętowych oraz dodatkowych środków  finansowych,
  • właściwych procedur postępowania w odniesieniu do wybranych zjawisk i zagrożeń,
  • umiejętności poszukiwania i uzyskania informacji z zakresu budowy i wykorzystania programów profilaktycznych oraz „dobrych praktyk”.

Proces doskonalenia zawodowego jest objęty stałym nadzorem ze strony Biura Prewencji oraz Biura Kadr i Szkolenia KGP, które przewidują przeprowadzenie wizytacji, szczególnie na szczeblu KMP/KPP w wybranych przez siebie jednostkach Policji, jak też Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy, jako koordynatora doskonalenia zawodowego na poziomie województwa.

Opracowała:       
nadkom. Marzena Solochewicz-Kostrzewska       
na podstawie materiałów nadkom. Andrzeja Majrowskiego
KWP Bydgoszcz
Powrót na górę strony