Policjanci na X Grudziądzkim Forum Porozumienia w Szkole
W kinie Helios odbyła się dziesiąta konferencja pod nazwą „Forum Porozumienia w Szkole”, którego jednym z organizatorów była Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. W roli jednego z prelegentów wystąpił insp. Krzysztof Paczkowski- Dowódca Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, który opowiedział o funkcjonowaniu grup pseudokibiców.
Wczoraj (23.10.2017) w grudziądzkim kinie Helios odbyło się jubileuszowe dziesiąte „Forum Porozumienia w Szkole”, które zorganizowali wspólnie Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli oraz Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. Tegoroczna edycja Forum została poświęcona sprawom bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa na stadionach.
Poza przedstawicielami lokalnych władz samorządowych miasta Grudziądza i powiatu grudziądzkiego, dyrektorami szkół i placówek oświatowych, uroczystość uświetnił również Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski.
Konferencję rozpoczął muzyczny występ podopiecznych Macieja Gburczyka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu oraz uczniów Szkoły Podstawowej Grudziądz-Węgrowo. Jako jeden z prelegentów wystąpił również insp. Krzysztof Paczkowski- Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, który opowiedział o środowisku pseudokibiców i jego wpływu na jednostkę. Zaprezentowany przez Dowódcę OPP w Bydgoszczy temat, pozwolił zebranym na dokładne poznanie specyfiki i subkultury pseudokibiców, zasad którymi się kierują, symptomów i symboliki świadczącej o przynależności ucznia do tej grupy. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem zwłaszcza, że tematyka została zilustrowana krótkimi filmami z zajść, w których brali udział stadionowi chuligani.
Uczestnicy konferencji wysłuchali również wykładów pana dr Jakuba Kołodziejczyka- pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod tytułem „Przemoc rówieśnicza. Wyjaśnienie socjo-ekologiczne” oraz „Gniew w ławce szkolnej. Krótkie interwencje” zaprezentowany przez panią dr Dominikę Łęcką- socjologa zdrowia, psychoterapeuty systemowego i narracyjnego.