Ferie zimiowe

Ferie zimiowe

Data publikacji 18.09.2015
Aby bezpiecznie spędzić ferie radzimy:
1. Wyjeźdźając na zimowy wypoczynek poprośmy zaufanego sąsiada aby zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie. Pamiętajmy o wyjęciu poczty ze skrzynki i uprzątnięciu ulotek z wycieraczki przed drzwiami.
2. Jeżeli wyjeżdzamy nawet na krótki czas pamietajmy, żeby nie  przechowywać w mieszkaniu większej sumy pieniędzy, czy kosztowności.
3. Nie afiszujmy się cennymi przedmiotami które mamy ze sobą podczas wypoczynku. Pamiętajmy że takim zachowaniem prowokujemy złodzieja żeby nas okradł. Zaplanujmy podróż, aby nie jechać zbyt długo. Nie śpieszmy się. Pamiętajmy, abyśmy dojechali bezpiecznie.
 
 
Pamiętajmy o bezpieczeństwo dzieci w okresie ferii zimowych.
1. Nie pozwólmy dzieciom bawić się na zamarżniętych akwenach wodnych. Korzystajmy tylko z lodowisk przeznaczonych do zabaw. Zabrońmy naszym dzieciom zjeżdżać na sankach, nartach czy innym sprzęcie w pobliżu dróg - pamiętajmy, że mogą wjechać na jezdnię wprost pod koła pędzącego samochodu.
2. Jeżeli jesteśmy rodzicami dorastających dzieci pamiętajmy, że podczas ferii gdy dzieci mają więcej wolnego czasu odwiedzają dyskoteki, kluby młodzieżowe. Istnieje prawdopodobieństwo zetknięcia się tam z narkotykami czy też alkoholem. Miejmy do dzieci zaufanie, ale jednocześnie sprawdzajmy je.
 
 
Gdy dziecko wyjeżdża na zimowisko sprawdźmy:
1. Upewnijmy się, czy organizator wypoczynku ma zezwolenie na zorganizowanie zimowiska w danym miejscu, czy zapewnia opiekę medyczną.
2. Sprawdźmy czy opiekunowie na zimowisku posiadają przygotowanie zawodowe do tej pracy.
3. Upewnijmy się, czy firma przewozowa posiadająca zezwolenie na wykonywanie krajowego przewożenia osób dysponuje taborem zastępczym na wypadek awarii, czy jej kierowcy posiadają świadectwa kwalifikacji, czy autokar, którym mają jechać dzieci ma aktualne badania techniczne.
 
Jeżeli Państwo mają jakiekolwiek wątpliwości zwróćcie  się do najbliższej jednostki Policji z prośbą o skontrolowanie autokaru i kierowcy przed wyjazdem.
W przypadku kiedy wysyłacie swoje dziecko po raz pierwszy na zimowisko zapiszcie mu na kartce wszystkie możliwe numery telefonów do Was i dajcie tę kartkę dziecku oraz opiekunowi na zimowisku. Zróbcie spis wszystkich rzeczy jakie dziecko bierze ze sobą - pomoże to jemu w ewentualnym spakowaniu się spowrotem. Nasze bezpieczeństwo i naszych dzieci zależy od nas samych. Rozmawiajmy z dziećmi o wszystkich zagrożeniach jakie mogą wyniknąć - a jesteśmy przekonani, że dzieci spędzą te ferie spokojnie i bezpiecznie.
Powrót na górę strony