Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Kierował rowerem mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie
Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników drogi. Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni mieszkaniec Gminy Gruta zatrzymany wczoraj przez policjantów. Wpadł, bo miał ogromne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.
-
Policyjne działania NURD
Grudziądzcy policjanci prowadzili wojewódzkie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Skupiały się one na poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
-
#ZnamTeNumery - Kampania społeczna
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
-
Nadużywała świateł drogowych - kierowała po alkoholu
Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystkę, która nadużywała świateł drogowych. Okazało się, że kierowała w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości
30-letni kierowca mercedesa jechał w centrum Grudziądza z prędkością 130 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 80 km/h. Został zatrzymany przez grudziądzką „drogówkę” i ukarany mandatem karnym 2500 zł i 15 punktami karnymi. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
-
Ważne umowy na zakupy dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
W dniu 27 września 2023 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski i towarzyszący Mu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak odebrali umowy na dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
-
Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Tylko w pierwsze dwa dni tygodnia grudziądzcy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 k/h. Takie postepowanie kończy się zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi.
-
W krótkim czasie dokonał trzech rozbojów z użyciem noża
Policjanci z Grudziądza zatrzymali 33-latka podejrzanego o dokonanie trzech rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do przestępstw doszło w miniony weekend w ciągu niespełna 8 godzin. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu.
-
Policjanci na festynie Stowarzyszenia Znak
Grudziądzcy policjanci wzięli udział w festynie pod nazwą „święto Głuchych” organizowanym przez Stowarzyszenie Znak. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi służbami zaprezentowali sprzęt jakim na co dzień dysponują oraz opowiedzieli zgromadzonym o swojej pracy. Dużą atrakcją była maskotka policyjna „Polfinek”.
-
Podsumowanie działań krajowych „Prędkość”
Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” brali udział w działaniach krajowych „Prędkość”. Na drogach miasta i powiatu grudziądzkiego prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Akcja była przeprowadzona w ramach trwających Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w całej Europie.